Анонімності в інтернеті стає все менше. І те, що задумувалося як віртуальний вільний світ, зараз поступово перетворюється в он-лайн систему контролю над рабами. Ці всі процеси починаються з тоталітарних країн. Раніше, я вже писав про Китай, про їхній правильний гугл та політкоректний твітер. Черга дійшла до Росії - ФСБ пропонує заборонити російським користувачам доступ до Skype, Gmail і Hotmail. «Чекісти» наполягають, що ці веб-сервіси загрожують національній безпеці: спецслужби не можуть оперативно отримати доступ до інформації їх користувачів :)
За словами кегебістів, правоохоронні органи не можуть оперативно встановлювати контроль за зашифрованими повідомленнями цих сервісів, а це активно використовується учасниками діючих в Росії екстремістських та інших організацій.
Бажання ФСБ закрити Skype багато хто пов'язує з тим, що розмови по ньому неможливо прослухати, як і неможливо визначити місцезнаходження користувача. Саме тому багато бізнесменів воліють спілкуватися тільки через Skype.
Боротися з Skype активно намагаються також у Китаї. Так, влада КНР періодично погрожує зробити для китайських користувачів неможливим використання Skype. З 2007 року китайські інтернет-користувачі, які намагаються завантажити Skype, автоматично перенаправляються на сайт, де можна завантажити китайську версію, у яку вбудований фільтр текстових повідомлень. Крім того, за допомогою такого генно-модифікованого скайпу влада може зберігати повідомлення і дані про їх відправників, включаючи IP-адреси.
Такі от справи, друзі :( Надіюся, що це ярмо на нас не накинуть.
Мені здається,що це глобальний процес так як влада та спецслужби любої країни прагнуть знати все що діється довкола них щоб мати змогу маніпулювати фактами та людьми. І що далі тим більше маємо фактів на лице і це не дивно.
ReplyDelete@Юрко Блогер
ReplyDeleteне дуже то вдається маніпулювати, нічого у них не вийде :)
@Андрій Івахненко
ReplyDeleteТа потроху виходить. Наприклад, після того як естонці продали Скайп Білу Гейтсу, то це не тільки початок глюків в інтернет телефонії. Майкрософт зобов'язався поділитися з фсб частиною вихідних кодів, які відповідають за шифрування.