Saturday, June 25, 2011

SEO-націоналізм або нетолерантна оптимізація :)

Сьогоднішній пост, можливо, народить новий інтернет мем, або специфічний термін в пошуковій оптимізації сайтів. Тому, що на практиці я вже давно помітив досить цікаве явище, на SEO форумах про нього чув і раніше, але власного імені йому ніхто не дав.

Що ж таке SEO-націоналізм або нетолерантна оптимізація?

В терміну «націоналізм» є багато визначень і часто вони суперечать одні одному. Можете думати про це поняття, що завгодно – пост не про це. А от «SEO-націоналізм» - це проведення заходів з «нетолерантної» оптимізації, яка дозволяє залучати трафік із запитів однією мовою на сторінки з іншою. Наприклад, ви вводите запит російською, але у видачі бачите сторінку українською. Або ж навпаки.

Як це можна використати з користю?

В минулих записах я вже розповідав про не дуже хорошу статистичну картину уанету, бо пошукових запитів російською (навіть по Україні) ми маємо в рази більше, ніж українською. Як панацею, я пропонував робити багатомовні проекти, але це не завжди зручно. Тому, коли немає дуже високої конкуренції та є рівні руки, то можна зробити так, щоб на ваш український сайт йшов трафік з російськомовних пошукових запитів.

Як цього досягти на практиці?

Аналізуючи статистику з Google Analytics по одному міському порталу, я помітив цікавий момент – запит, який приніс найбільше трафіку – це російська назва міста, хоча сам сайт україномовний. Причина – лінки на сайт з російськими анкорами.

Ще один приклад нетолерантної оптимізації, але навпаки. Просуваю ресурс з відпочинку в Криму, цільова аудиторія – Росія. Але в мене є багато україномовних сайтів, де можу помістити постові та рекламні статті. Анкори старався робити російськими, але не завжди. Часто, сам текст біля посилання був українським. В результаті, на сайт, де немає жодного українського слова, повним ходом йде трафік з україномовних запитів.

Такі процеси більш характерні для Google. Тому, що він аналізує не тільки анкори посилань, а й переклади.

Читати далі...

Friday, June 10, 2011

Омонімічні домени

Всі ми зустрічали домени .TV та .FM. Дехто думає, що це спеціальні зони для телеканалів та радіостанцій, так як, наприклад, BIZ – для бізнесу. Насправді, подібні домени є омонімічними.

Згадаємо, що ж таке омоніми зі шкільного курсу української мови:
Омоніми утворюються внаслідок випадкового збігу звучання слів (лава — ослін, лава — вулканічна; поле — простір, поле — дієслово; коло — іменник, коло — прийменник; термін — час, термін — слово, поняття) і внаслідок певного розходження значень багатозначного слова, коли зв'язки між значеннями прак¬тично втрачені (фокус — спритність рук, фокус — в оптиці).
Це ж саме відбувається зі скороченнями назв держав в доменах.

Омонімічні домени (від англ. Homonymous Domains) - домени верхнього рівня, найчастіше національні, за звучанням або написання схожі з різними словами та загальноприйнятими скороченнями. В більшості випадків належать невеликим маловідомим державам. Сайти в таких зонах реєструють лише через співзвучність, а не щодо приналежності до певної держави.

Часто трапляється, що приватна компанія купує право реєстратора у національному домені лише через його оригінальне та вдале звучання. Саме це сталося з доменом тихоокеанської держави Тувалу (.TV).

Список омонімічних домених зон:

ДоменДержаваСпівзвучністьПрикладиЦіна,$
.AMВірменіяРадіостанції з діапазоном AMhit.am75
.CDДемократична Республіка Конгокомпакт-дискwww.travel.cd65
.DJДжібутіДіджей50
.FMФедеративні Штати МікронезіїРадіостанції з діапазоном FMlast.fm95
.IMОстрову МенInstant Messaging - «миттєві повідомлення». I am – I’m65
.ISІсландіяIs- форма третьої особи однини англійського дієслова to be.who.is68
.ITІталіяСкорочення IT (інформаційні технології), а також англійський займенник it («це»).ilove.it
love.it
49
.MDМолдоваскороченням MiniDisc і з скороченням Must Die.  Також домен Молдови збігається зі скороченням від англ. medical doctor, використовуваним повсюдно в англомовних країнах. Наприклад, відомий американський серіал «Доктор Хаус» в оригіналі називається House, MD.Веб-розробникам, які ненавидять браузер від Майкрософта рекомендую зарегати: www.internetexplorer.md :)199
.MEЧорногоріязайменник «мене», «мені» в англійській та інших германських мовах.Love.me
Kiss.me
Rape.me
12
.NETзагальний домен верхнього рівня. Від “network” – мережаРосійське слово «нет».narkotikam.net
zaicev.net
vodke.net
skuki.net
8
.NUострів НіуеСлово «ню» (жанрв скульптурі, живописі, фотографії, що зображає красу людського тіла)40
.SXСкороченняслова sex.
.TMТуркменістанАбревіатура «TM» (англ. trade mark - торгова марка).10 років = $1000
.TVТувалуАбревіатура TV(англ. television– телебачення).Rivne1.tv30
.WSЗахідне СамоаАбревіатура Web Site.15
.INІндіяАнгл. прийменник «в».Даю ідею на реалізацію якої сам не маю часу. Реєструємо поки що вільний blacksea.in, а далі всі розділибудуть країнами і вийде:
blacksea.in/ukraine
blacksea.in/bulgaria
blacksea.in/Georgia
і т.д.
5
.LIЛіхтенштейнЗбігається із закінченням дієслів у російській мові. Використовується з доменними іменами у вигляді транслітерованих російських слів.zadolba.li, zastuka.li50

Читати далі...