Недавно в одній дискусії на Facebook Федір Гонца зачепив доволі цікаву тему, яка в декого може викликати когнітивний дисонанс :)
Велика кількість українців сприймають Яндекс, ледь не як частину концепціїї "русского мира". Натомість, Google здається нам чимось рідним і своїм. Мало того, мені траплялися недалекі люди, які думали, що Google.com.ua - українська пошукова система.
Виходить ми надаємо перевагу Google не тільки через раціональні причини (зручності і переваги), а й суто на ірраціональному рівні.
Отже, бачимо, що в системі координат "свій-чужий", ми несвідомо сприймаємо Гугла, як свого і Яндекса, як чужого. Але чи так воно є насправді? Давайте дамо відповіді на деякі ключові запитання.
Хто власники?
Обидві компанії належать міжнародному капіталу.
Яка цільова аудиторія щодо географії?
Google - увесь світ (мінус Китай). Яндекс - в першу чергу СНД.
Хто розробляє сервіси для України?
В Google.Україна люди в основному займаються питаннями продажу контекстної реклами, розробки ведуться по всьому світу, але не в нас :( Натомість Яндекс.Україна має чималий штат розробників, а не тільки маркетологів.
Напрошуються висновки...
Обидві компанії міжнародні, а відмінності, які стосуються України - це те, що в Гуглі сервіси для нас пишуть індуси, а в Яндексі - українці для українців :)
Зараз, коли все розкладено по поличках, мозок каже, що більш своїм є Яндекс, але це так по-українському в прийнятті рішень віддавати перевагу серцю. Тому я й далі користуюся Гуглом :)
Мені здається, тут вибір не стільки між "неукраїнське" і "українське", скільки між "постсовок/СНД" і "решта світу". Втім, ви й самі про це кажете у рубриці щодо географії. Я б розширив "географію" до "геополітики".
ReplyDeleteКористуюся гуглом, бо мені видача його здається більш адекватною. Хто зробив мені фіолетово, аби сервіс був нормальний.
ReplyDeleteК слову о птичках, один из основателей Google, Сергей Брин - москвич, родился и жил до 6 лет в Москве...Так что, что-то не состыкуется )
ReplyDelete