Плагіат - основа кожної літератури, за винятком самої першої,
про яку, втім, нічого не відомо.
Жюль Жирарден
Що таке плагіат?
Плагіат - це не те що ви вкрали, а те що ви не зуміли привласнити.
інтнернет народна мудрість
Найбільш часто плагіат виражається у публікації під своїм ім'ям чужого твору або ідей, а також у запозиченні фрагментів чужих творів без зазначення джерела запозичення. Різниця плагіату і піратства

Піратство стає плагіатом при неправомірному використанні результатів інтелектуальної праці і присвоєнні авторства.
В цифрову епоху піратство набуло вкрай великих масштабів. Інтернет став зручним середовищем для використання плодів чужої праці. І тема боротьби із піратством – дуже широка, їй можна присвятити цілий великий сайт, наша сьогоднішня стаття більш конкретна – це огляд Інтернет сервісів для аналізу текстів та зображень на унікальність.
У студентів та викладачів, власників сайтів та копірайтерів виникає необхідність перевірити, чи є унікальними дисертації, дипломи, курсові роботи, реферати, тексти на певному сайті і т.д. Для перевірки тексту або сайту на унікальність у мережі Інтернет існує ряд сервісів. Нижче наводиться список найкращих сервісів, де в мережі Інтернет можна перевірити текст на плагіат.
Інтернет - сервіси для пошуку плагіату
Без плагіату рідкісні збіги.
Георгій Александров
З двох однакових фраз, одна - крадена. Або обидві.
Ігор Карпов
CopyScape – найкращий веб-сервіс боротьби з плагіатом
CopyScape.com - чудовий сервіс для перевірки на унікальність матеріалів на будь-якій мові. Незручність полягає в тому, що необхідно вводити адресу сайту, на якому вже повинен бути викладений текст на перевірку. З іншого боку, при покупці сайту, можна визначити, чи є даний сайт сплогом, клоном іншого сайту або ж це унікальний ресурс.У безкоштовній версії можна скористатися пошуком лише 10 разів. При покупці преміум акаунта є доступ до додаткових можливостей по виявленню дублікатів контенту, клонів сайту та боротьби з плагіатом.
Istio.com – найзручніший сервіс аналізу текстів
Є зручним для використання копірайтерам і тим, хто замовляє їх статті. За результатами аналізу можна переглядати довжину тексту, найбільш часто вживані слова (ключовики для просування) та інші корисні параметри. Додатковою функцією аналізатора є перевірка тексту на унікальність. При вствці скопійованої із мережі статті, Istio покаже список сайтів, на яких можна знайти подібний контент.Яндекс і Мету в цьому випадку я не рекомендую, бо в індексі цих пошукових систем значно менше сторінок. Крім цього, гугл є універсальним щодо мов.
Антиплагіат – найкращий друг викладача і вчителя
AntiPlagiat.ru - Пропонує послуги з перевірки текстових документів на наявність запозичень із загальнодоступних джерел мережі. Сервіс Антиплагіат використовує унікальні в своєму роді алгоритми, створені російськими науковцями.
Антиплагіат можна використовувати для фільтрації робіт студентів-двієчників, що скачують з Інтернету реферати, курсові та дипломи. Але цей сервіс не завжди виправдовує довіру SEO фахівців, що бажають перевірити текст статті, замовленої у копірайтера.
AntiPlagiat.ru шукає плагіат, не тільки по своїх алгоритмах, але і по своєму індексу, і як наслідок більше половини неунікальних текстів він не знаходить. Але він дійсно хороший для перевірки скопійованих з інтернету рефератів (для чого і був створений), та не для вебмайстра, що купує статті і не для копірайтера, що робить їх рерайт.
Перевірити реферат на плагіат можна за наступною адресою:
http://www.antiplagiat.ru/QuickCheck.aspx
Рерайт і плагіат

Правда, зроблю невелику примі точку: тексти аналізуються на плагіат з точки зору робота. Тобто, якщо зробити рерайт статті (переписати її так, щоб зміст не змінився, а лише форма), то данні сервіси покажуть, що стаття унікальна. Для цього вони і в першу чергу призначені, щоб перевіряти матеріали для публікації на свій сайт. Але, з точки зору людини, плагіат залишиться плагіатом.
Не грайтеся із чорним сео
Автор плагіату намагався внести в текст щось своє, і це сильно зашкодило оригіналу.
Валентин Доміль
TinEye.com – пошук вкрадених зображень
Пошукова систему зображень TinEye.com - вірний помічник фотографів, ілюстраторів, дизайнерів та всіх хто вивішує свій графічний контент в мережі.Про алгоритм роботи TinEye можна почитати у моїй статті про пошукову систему зображень.
При роботі із сервісом, ви просто вказуєте адресу зображення в інтернеті, або завантажуєте файл і TinEye знаходить точні і змінені копії зображень, у тому числі ті, які були обрізані, скориговані за кольором, змінені за розміром або нахилені, доповнені новими об’єктами і т.д.
Приємної роботи, надіюсь цей огляд стане корисним вам.
А якщо в двох різних людей одночасно виникли однакові ідеї-тут хто плагиат а хто так просто не визначиш
ReplyDelete2 Андрій
ReplyDeleteТоді актуальною стає народна мудрість: "Плагіат - це не те що вкрали, а те що не зуміли привласнити".
Тут "привласнити" вжито в значенні офіційно оформити законне право на власність.
Дякую за дуже цікавий та повчальний матеріал. Цікаво було проаналізувати власний блог...
ReplyDeleteдо речі, на латині слово «плагіат» означає «викрадення».
ReplyDeleteДякую, тепер якщо аналізуєш якусь наукову роботу, то вже легко зробити перевірку дисертації на плагіат.
ReplyDeleteТака перевірка тексту на плагіат досить умовна. Можливо, хтось спочатку публікував текст на паперових носіях, потім пірат вкрав його - помістив на свій сайт. І хто першим виклав в інтернет - той виходить правовласником з точки зору пошукової системи?
ReplyDeleteCopyScape - крутий сервіс, користуюся ним при рерайті текстів для інтернет-магазину.
ReplyDelete