Wednesday, July 27, 2011

Інфографіка від Google: більше половини лінків з уанету ведуть на іншомовні сторінки

Нещодавно Google, у вигляді інфографіки, оприлюднив результати дослідження мов світу в інтернеті. Використовуючи статистику по сайтам і лінкам станом на 2008 рік (не дуже свіжа інфа, але і те цікаво), дослідники компанії намалювали карту найпопулярніших мов світу і те, яким способом вони між собою пов'язані (візуалізація даних).

Дані отримані стосовно сайтів, можуть багато розказати про самі країни і спільноти, та взаємозв'язки між ними.

На першій ілюстрації ви бачите різні мови - кожна представлена у вигляді кола з розміром, який пропорційний її популярності (тобто кількість сайтів, що використовують її у якості головної). На ілюстрації не врахована найбільш популярна в інтернеті мова - англійська.

Стрілки, що поєднують кола, з'являються лише у випадку, якщо сайти на першій мові (звідки виходить стрілка) посилаються на сайти іншою мовою (куди вона приходить) частіше ніж в одному відсотку своїх лінків.

Українська мова поставила за цим показником не дуже веселий світовий рекорд: 42% усіх лінків ведуть на російськомовні сайти. На мою думку, на результат вплинуло не так кількість природніх посилань, як біржі (Sape, Miralinks, Blogun, LinkFeed). Всі україномовні сайти, які торгують лінками отримують прибуток від продажу реклами на російськомовні ресурси. Тому не все так погано :)
Інфографіка від Google

Увага! - клікайте на кожну з картинок нижче, щоб збільшити її розмір. 

До речі, зверніть увагу на величину чеського, словацького, угорського, литовського та латвійського інтернету. Там населення в рази менше, ніж навіть кількість україномовних українців, а їхні кола на графіках в рази більші за уанет. І ще тут не розумію дивний зв'язок між білоруськими та вірменськими сайтами.

Найбільш популярна мова в інтерннеті - англійська. Наступний малюнок показує кількість лінків (коричневий та червоний колір), які ведуть з сайтів усіх інших мов на англійську (лінії зеленого кольору - навпаки, переходи з "англійських" сайтів на інші: найбільше таких лінків йде на сайти японською, 11%). Українські сайти посилаються на сторінки англійською мовою у 10% всіх своїх зовнішніх лінків. Таким чином, більша половина усіх зовнішніх посилань на україномовних сайтах ведуть на сайти іншими мовами.

візуалізація даних від Google

Також, фахівці Google вирішили перевірити, сайти з якими мовами пов'язані між собою більше, ніж можна було б очікувати. Для цього вони підрахували для кожної мови теоретичну кількість переходів на сайти іншої мови, якщо б вони відбувалися випадково та з однаковою ймовірністю (умовно кажучи, якщо у вас є 1000 зовнішніх лінків з сайтів якоїсь мови, а сайтів другої мови - 20% від усіх наявних сайтів, то приблизно маємо очікувати, що буде двісті переходів на сайти другої мови з сайтів першої: 1000 х 0.2 = 200 ).

На наступному графіку зеленими лініями показані переходи між мовами, які в 50 разів перевищують теоретичну кількість лінків, підрахованих описаним вище способом.

Червоними лініями - ті що перевищують в 100 разів очікувану кількість лінків.

Для нас тут найбільш цікавим є неймовірно велика кількість лінків на українські сайти з сайтів на мові хінді - це дуже несподіваний результат (думаю саме технологія Google Translate сформувала цю аномальність). Також цікавими, але більш логічними для нас є переходи з білоруської та латвійської.Отже, згідно цих результатів можна зробити дві рекомендації для підтримки уанету:

1. Недостатньо створювати ресурси українською мовою. Необхідно також за можливості ставити лінки на зовнішні сторінки, що також використовують українську (наприклад, на сторінки української вікіпедії або на україномовні новинні ресурси ). Це буде покращувати пошук інформації українською, збільшувати рейтинг таких сайтів в Google, та створювати єдиний україномовний інформаційний простір.

2. Результати дослідження також підтверджують давню рекомендацію вчити англійську та використовувати англомовні джерела замість російських - це дозволить вам отримувати первинну інформацію з джерел, що за інформаційним потенціалом переважають рунет в сотні разів.

За матеріалами: Google Research, Тексти.орг.юа.

0 comments:

Post a Comment